Závody

Festival přípravek v Domažlicích

10. prosince 2010 v 15:22 | Hana
17.10.2010 se konal Festival přípravek z celé republiky v Domažlicíh.Naše děti se jí také účastnily.Museli jsme brzy vsávat,ale děti to zvládly skvěle a to i dlouhou cestu. Počasí nám vůbec nepřálo od rána mžilo a byla velká zima, hlavně v Domažlicích.

Po slavnostním nástupu měly přípravky svá vystoupení z různých koutů naší republiky.Poslední vystupovaly naše děti, při jejich ukázce byla čtena charakteristika naší obce a Sboru dobrovolných hasičů Starých Jesenčan. Děti byly skvělé i přez nepřízeň počasí se jim vystoupení povedlo a sklidilo velké ovace. Všichni byly odměněni medailí a soptíkem.
Nástup
P
o obědě jsme se vydali na cestu domů, kterou děti unaveni celou prospaly. Myslím, že je hezké že v Domažlicích vědí jaké máme šikovné děti ve Starých Jesenčanech.Velký dík patří obětavým rodičům, kteří podporují naši práci s nimi a na různé závody nám je dopravují.

Starosta obce našim dětem poděkoval za reprezentaci naší oce krásným hasičským dortíkem
Společné foto

125 let SDH Jezbořice

11. srpna 2010 v 8:11 | Hana
Okrsková soutěž a oslavy založení SDH Jezbořice.
Oslavy byly zahájeny slavnostním průvodem až k hasičské zbrojnici, kde byla vysvědcena farářem. Počasí nám ale nepřálo a spustil se ohromný déšť. Všichni jsme se přesunuli dolů ke koupališti, kde se celá soutěž konala. První soutěžila naše přípravka, která je v našem okrsku jediná. Naše dětičky předváděli záchranu medvěda z domečku a následné jeho hašení. Všem se ten nápad moc líbil. Podmínky pro soutěžení byly hrozné 10 až 20 cm vody se drželo na hřišti a v tom všechny museli závodit. U plata byla po  pár družstvech bahnitá lázeň. Přesto nám počasí náladu nezkazilo a ženy se umístily v okrsku na 2.místě, muži na 5, místě a děti na 2. 3. a 1 místě přípravka.Ze závodů jsme přijeli spokojení.

děti
Bohužel tím den pro nás nekončila a hned po příjezdu ,jsme odjížděli pomoct na bleskové záplavy do sousedních Třebosic, kde bylo potřeba napytlovat písek a uchránit tak několik domů před vodou. Den pro nás končil až v pozdních nočních hodinách .
Jezboořice

Závody Blato

22. července 2010 v 13:50 | Hana
Blatský stilčejs 19. června soutěž v Blatě. Celkem bylo na soutěži asi 5 družstev dětí. Muži a ni ženy se závodů nezúčastnili. Počasí se vydařilo a soutěž se obešla bez zranění.

Závody Třebosice

22. července 2010 v 13:40 | Hana
O pohár starosty obce Třebosice a Třebosická paralela .12. června 2010
Na soutěž jsme jeli jen s dětmi, bohužel se muži a ženy nedali dohormady, spoustu jich bylo v zaměstnání. Počasí nám přálo a sluníčko svítilo až trošku příliš. Děti byly přhlášené z Jezbořic, Starého Máteřova, Duban, Třebosic a my z Jesenčan.Závodilo se v požárním útoku , kdy byly dva pokusy a pak se ještě běželo paralelně. Na paralele jsme pokořili tým z Jezbořic.

Memoriál Bohuslava Hrachoviny 2010

21. července 2010 v 13:17 | Hana
Memoriál Bohuslava Hrachoviny a O pohár starosty obce pro ženy .
Na soutěž byla letos pozvána vzácná návštěva, poslankyně parlamentu ČR Libuše Navrátilová.
Soutěže se účastnilo mnoho družstev z okrsku č.3, ale nejen z něj například Bílé Vchinice.
Na soutěžící se přišlo podívat spousta lidí z naší vesnice a hlavně pan starosta Jiří Koutský a paní Hrachovinová, která tradičně každý rok předává putovní pohár. Děti soutěžily ve všech kategoriích . Přípravka , mladší žáci a starší žáci. Přípravka obsadila první místo a děti se moc líbily i paní poslankyni, říkala , že byla už na mnoho soutěžích, ale ještě nikdy neviděla takto zapálenou malou "hasičskou drobotinu " jako u nás.Děti nakonec obdarovala sušenkami a přidala penízky na nové  proudnice. Moc za to děkujeme.Ženy bohužel neobhájily první místo z minulého roku, ale skončily na druhém místě . Muži se umístili na devátém místě. Byl to krásný den, plný slunce a bohužel i bahna, protože zem byla značně rozmočečná, ale všichni byli stateční a závody se vydařily.

kresní kolo Dolní Roveň

20. července 2010 v 18:50 | Hana
Okresním kolem vrcholí hra Plamen pro ročník 2009-2010 a tím se uzavírá. Letos jsme se zůčastnili jen s družstvem mladších žáků a družstvem přípravky. Starších žáci byli jen 4 a tak se přidali k družstvu Jezbořic, kterým jsme tím určitě pomohli. Bohužel u tohoto spotru vypadne jeden z družstva a kvůli jednomu, člověku nemůže závodit celý tým. Na Okresním kole se běhají tyto disciplíny. V pátek začínají starší žáci Požárním útokem CTIF. Je to náročná disciplína a proto jsou ji mladší žáci zproštěni a účastní se jí jen starří. Takže naše děti se jí účastnili, ale za Jezbořice.
1
V sobotu se začalo štafetou dvojic. Čtyřčlená družstva mají jednoho velitele a obě štafety se běží najednou. Započítává se lepší čas.Další disciplínou byla štafeta CTIF, kterou běží 9  závodníků.Je jen jeden pokus. Daší se běžela štafeta 4x60m. Dvě družstva po 4 členech,pokud u této štafety udělá závodník chybu, je pokus neplatný. Běží dvě stafety a počítá se lepší čas.Předposlední disciplínou je běh na 60m s překážkami. Tuto disciplínu běhají závodníci jednotlivě a nění to povinná disciplína do celkového součtu bodů na hodnocení. Poslední disciplínou je požární útok, k terému se také říká "Královská disciplína" Děti mají 2 pokusy, které musí provést do 2 minut. Při prvním pokusu se nám rozpojili hadice "c" ,ale šikovný Petr Blaščík, kterému nikdo nemusí říkat co má dělat, okamžitě zareagoval a hadice běžel spojit. Děti se umístili na 16 místě.
2

Otevírání studánek Třebosice

20. července 2010 v 13:42 | Hana
Dalšími závody na které jsme jeli bylo Otevírání studánek v Třebosicíh. Dali jsme dohromady družstvo žen a družstvo dětí . Požární útok není klasický a všichni jsme z toho byli z počátku maličko vykulení. Hadice se musí ze základny vzít a rozkulují se a spojují se ve studánce.Malinko se nám to pletlo čí hadice jsou levého proudu a pravého,ale nakonec jsme to zvládli a dali pokus platný s pěkným časem. Děti odvedly taky skvělou práci a už jsme se mohli připravovat na štafetu v pití. Děti samozřejmě džus a kofolu a dospělí panáka, kofolu, pito a pivo a to v lahvích. Ženy si přivezly domů pohár za první místo, děti skončily 3.

Kuželky

20. července 2010 v 11:26 | Hana
kuželky
Zahájení soutěží v okrese Pardubice většinou připadne na soutěž Boj o kuželky v Rohovládové Bělé20.3.2010.
Naše děti poctivě trénovali a na soutěž jeli úplně poprvé.Kuželky nejsou úplně obyčejné , nebyli bychom hasiči, kdybychom nepoužívali hasičské nářadí. Kuželky se shazují hadicí v kotouči a jejím následným rozhozením.  Další disciplínou je ulová štafeta, překážkový vláček, topografické značky. Sice se naše děti neumístili na prvních pozicích,ale není důležité vyhrát, zato zůčastnit se ano.

Oslavy založení SDH v obci Medlešice

1. července 2009 v 10:12 | Verča
SDH Medlešice uspořádala v sobotu 27.6.2009 hasičské závody, které souvisely s oslavami založení místího sboru. My jako tým jsme přislíbili účast, ikdyž jsme ještě do poslední chvíle nevěděli, kdo pojede, nakonec jsme se ženy daly, s podporou dvou mužských, dohromady a zúčastnili jsme se.
Po příjezdu nás, hlavně naší velitelku, zaskočil fakt, že na místě nebylo žádné plato, žádná káď...Říkáte si: "Jak je to možné?" je tu třeba zmínit, že se závody konaly u rybníka, takže jsme veškerou vodu brali odtamtud. To jste měli vidět Lucku, jak s jejím vyděšeným výrazem hleděla na hladinu rybníka, která ji naháněla husí kůži. Protože právě ona, jako naše košařka, se v tom měla máchat

Celé závody proběhli ve duchu her. Závodníci si stoupli ke stolu a po odstartování měli vypít 3 dcl šumivého nápoje. U nás se pila voda, kofola ale také pivo.. Po vypití následovala dlouhá rovinka (tak 250 m) k připravenému náčiní, kde jsme vše sebrali a utíkali s tím, co to šlo. Na trati jsme vše pomalu ale jistě odhazovali a spojovali tak, jak to má býti.

Umístili jsme se už potřetí za sebou na prvním místě. Sranda byla veliká a i po skončení závodů jsme zde zůstali a poseděli.
Tady máte malou ochutnávku v podobě videa z prvního útoku..poslouchejte komentáře slečny v modré helmě..:)

Memoriál Bohuslava Hrachoviny a O pohár starosty obce Staré Jesenčany

1. července 2009 v 9:49 | Verča
V sobotu 30.5.2009 proběhly v naší obci tradiční hasičské závody. V mužské kategorii Memoriál Bohuslava Hrachoviny, v kategorii žen O pohár starosty obce a letos na nás vyšlo i pořádání závodů Okrsku č.3. Každý rok nám počásí přálo, ale tento rok byl vyjímkou, byla zima a pršelo. Ovšem i tento fakt některé týmy neodradil.

Každý rok se našich závodů zúčastní mnoho týmů a i letos tomu nebylo jinak. V mužské kategorii soutěžilo 15 týmů a vítězem se stala Čeperka, která svým výborným výkonem obhájila loňské prvenství. Jako největší překvapení celého dne se však staly domácí ženy, které obsadili v konkurenci dalších 2 týmů vynikající první místo, které nikdy za historii závodů ve Starých Jesenčanech neobsadily.
Soutež zde měly také děti. Závodilo se ve třech kategoriích a to starší žáci, mladší žáci a námi oblíbená přípravka. Naše starší žáci obsadili krásné 2. místo, když v tuhém boji podlehli kamarádům z SDH Jezbořice. Ovšem u mladších si to vynahradili..zaslouženě se na 1.místě umístili naši mladší žáci. Naše přípravka byla v kategorii sama. Ikdyž na startu někteří protestovali, po dlouhém přemlouvání vyběhli na trať a to třeba i se svými maminkami, babičkami nebo staršími kamarády..
Za náš okrsek postupují do okresního kola týmy: za muže SDH Třebosice a za ženy SDH Staré Jesenčany.
Vše probíhalo plynule, za což děkuji hlavně všem členům SDH Staré Jesenčany, kteří se starali o celý průběh konání soutěže. Děkuji také sponzorům celé akce a na závěr bych chtěla také poděkovat zejména naší zdravotnici, která byla v permanenci po celou dobu konání závodů...a že těch úrazů bylo...
Ještě jednou všem děkuji a příští rok se těšíme u dalšího ročníku.

Starý Máteřov, okresní kolo

27. května 2009 v 21:06 | Verča
OSH Pardubice ve spolupráci s SDH Starý Máteřov uspořádal ve dnech od 22.5 do 24.5 2009 okresní kolo v požárním sportu.
První den byly na programu úvodní štafety starších žáků. Úkoly zněly..vzít do ruky smotané hadice, přeskočit fingovaný vodní příkop, přeskočit překážku, prolést tunelem, nastříkat do terčů, ale hlavně poznat zadané značky a uvázat určené uzle. I přes "pár" chybiček jsme to zvládly..myslím si..že velice dobře...na to, že jsme to běhali poprvé..Domů jsme se dostali kolem osmé hodiny..ale to jsme byli asi jediný, kteří odjeli domů..zbytek totiž přespal ve stanech za místím fotbalovým hřištěm nebo u rybníka.
Sobota: sraz byl stanoven na sedmou hodinu ranní, před hasičárnou. Následoval přesun na místo konání...po příjezdu byly rozděleny pokyny a bylo rozlosováno pořadí..naše děti plny energie čekaly, až půjdou do akce..ale to ještě nevěděli, co je čeká.. ..
Po vykonání obou pokusů se dané manšafty přesunuly na štafetu druhou...Přestávku mezi pokusy obstarala družstva přípravek, kde jsme i my měli své zastoupení, v podobě dětí do 6 let.. Po odběhnutí štafet následovaly soutěže jednotlivců, kde skoro vše ovládli členové týmů z Čeperky a z Choltic.

Závěr celého dne obstaraly útoky všech zúčastněných týmů, kterým přihlížel i samotný hejtman parubického kraje, pan Radko Martínek.

Všechna naše družstva dopadla skvěle. Starší žáci skončili na 12. místě a mladší žáci na skvělém 9. místě.
Děkujeme všem vedoucím, rodičům, pořadatelům a rozhodčím..kterých tu bylo opravdu požehnaně..

1. závody - Lipoltice

3. května 2009 v 17:27 | Verča
Máme za sebou první závody....

No dá se říci, že i docela úspěšné..neskončili jsme zrovna na dobrých pozicích (čemu se divit v tak velké konkurenci), ale načerpali jsme mnoho novým poznatků a nových zkušeností...Podle dětí jsme si udělali alespoň takový malý výlet..Už teď trénujeme na další závody, které se konají v Máteřově...a jdeme na to....

17. dubna 2009 v 20:17 | Verča
Tak nová sezóna nám začala..a my se už v plné síle chystáme na první dětské závody, které proběhnou v sobotu 18. dubna v Lipolticích. Zúčastníme se nejen požárního útoku ale i špafet, na které se děti těší nejvíce!!

Tak nám všichni držte palce...ať neuděláme ostudu..ale co, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se..

Branný závod v obci Voleč

19. října 2008 v 18:26 | Verča
V sobotu 18.10.2008 se naše družstva dětí zúčastnily svého prvního branného závodu, který se konal v obci Voleč. Sraz byl v 9:30 hod u hasičárny. Poté co se všechny děti dostavily na určené místo, rozdělili vedoucí kdo s kým pojede.
Po rozdělení míst všichni nastoupili do aut a vydali se směr Voleč. Děti byly plni očekávání, jak vše dopadne. V jejich očích jsme mohli vidět strach, ale i radost....
Jako první na trať vyrazily ti nejmenší..naše družstvo přípravky, které šlo i se svými vedoucími. A jejich úkoly?? Uvázat daný uzel, rozpoznat topografické značky, přelést lano, rozpoznat hasičské přístroje, sestřelit vzduchovkou 3 dřevěné špalíčky a překonat danou traťovou vzdálenost. Všichni, dokonce i členka týmu, která se sádrou na noze od kyčle po kotník a i přes malé zranění jednoho člena, který spadl v lese a odřel si čelo, vše zvládly naši nejmenší s naprostou noblesou. Trať překonali v čase okolo jedné hodiny. Další dvě naše družstva si vedla taky velice pěkně.
A jak naše děti dopadly...??? Starší děti "A" na 17. místě a děti "B" na skvělém 16.místě ze 22 zúčastněných družstev starších dětí. A ti nejmenší se stali vítězi!!! Ano, skončili ve svém prvním startu v tomto závodě na 1. místě.
Všichni se domů vrátili zcela vyčerpáni, ale plni nových zkušeností a dojmů.

Branný závod ve Volči

16. října 2008 v 20:05 | Verča
V sobotu 18. října 2008 se v obci Voleč uskuteční hasičský branný závod. Jedná se o poslední závod našich malých hasičů v letošní hasičské sezóně..Doufáme, že při svém prvním startu v této disciplíně opět obě naše mužstva obsadí krásná místa...

Hasičské závody 13.09.2008 - Starý Máteřov

15. září 2008 v 21:08 | Verča
A bylo to tu znovu..opět plní očekávání se naše děti připravovaly na další závody, které se tentokrát konali na fotbalovém hřišti v nedalekém Starém Máteřově..
Už "zkušení" hasiči věděli do čeho jdou...
Před samotným závodem musí být patřičná rozcvička, o kterou se postarala naše mladá jesenčanská děvčata..
Po prvním útoku byly naděje na první místo na místě...Naše družstvo "A" dosáhlo času 48,5s ..což je v tu chvíli řadilo na první místo... Ale ani druhé družstvo, Družstvo "B" - přípravka, neudělalo ostudu. Malé děti ve věku od 4 do 7 let dosáhly výborného času 62,7s. Celkově dosáhla naše družstva opět velmi dobrého umístění - družstvo "A" 3. místo a družstvo "B" - přípravka 4. místo. Za zmínkuje třeba napsat, že naši nejmladší hasiči překonali i tým Semtěše "B" , který má věkový mezi 11 - 14 lety.
Naše děvčata, ve velice omlazeném týmu, skončila po nevydařeném prvním pokusu na dobrém 4. místě.

První závody našich mladých hasičů..Jezbořice 9.8.2008

15. září 2008 v 20:43 | Verča
Na tenhle den čekaly snad všichni děti z jesenčanského mládežnického týmu...Den, kdy se vydají na své první opravdové závody. Nikdo z nich v tu chvíli netušil, že přivezou dva krásné poháry, za ještě krásnější 1. a 3. místo...
Děti nemohly ani dospat, jak se těšily na ten okamžik, až budou moci přijít na startovní čáru a vyběhnout plnou parou do závodu...
Děti vše zvládly s naprostou noblesou...a domů si po výborném výkonu, kde ti nejmenší z nás vyhrály nejvyšší místo, odvezli nejen dva poháry, ale i zkušenosti, které se jim budou hodit do dalších let závodění...
 
 

Reklama