Akce

SDH Staré Jesenčany pořádají

20. února 2011 v 19:29 | Hana

Maškarní ples

který se koná

 19.3.2011

v místním kulturním domě
Vstupnky  za  100 Kč je možno zakoupit v předprodeji
u paní Vandy Tlučhořové email: vandatl@seznam.cz
tel : 608 661 091

dddd

Maškarní karneval

20. února 2011 v 18:18 | Hana
Každý rok se pořádá ve Starých Jesenčanech dětský maškarní karneval. Rok od roku se teší větší a větší oblibě.Rodiče soutěží s dětmi a na záveř se vyhlašuje tombola.Na spoustu krásných masek se můžete podívat na stránkách obce.
Daniel

Mikulášská besídka 4.12.2010

10. prosince 2010 v 13:10 | Hana
Tento den se pořádala Mikulášska besídka jako každý rok, ale tentokrát byla netradiční.Mladí hasiči společně s vedoucími připravili vystoupení pro všechny děti, rodiče a naše spoluobčané. Nejmenší  hasiči - přípravka si nacvičila taneční vystoupení pod vedením Hedviky Sauerové.Ukázali nám jak se tančí "Čertparáda" a tanec" Houky Kouky ".
Čertí taneček
Starší děti se nenechaly zahanbit a sehrály nám nádhernou pohádku Mrazíka, kterou nacvičily pod vedením Vandy Tlučhořové a Márie Urbanové.Vystoupení se jim náramě povedlo a myslím, že ukázaly jak jsou všestranné, že neumí jen tu "hasičinu".
Děkovačka
Velký dík patří všem, kteří jakkoliv pomáhali připravit toto vystoupení, ať výrobou kostýmů, rekvizit tak i obecnímu úřadu za zapůjčení sálu. Kdo by se chtěl na toto vystoupení podívat, zveme ho 27.12.2010 od 17:00 kdy budou naše děti vystoupení opakovat.Fotky z vystoupení naleznete v galerii a video na stránkách Starých Jesenčan.
Za případné komentáře předem děkujeme.

Povodně v okrsku 7.-8.8 2010

11. srpna 2010 v 8:21 | Hana
V sobotu 7.8.2010 se nad našim regionem přehnala vlna srážek a přívalových dešťů. Způsobilo neuvěřitelné rozvodnění jindy malých a klidných toků. Nejvíce byli v našem sousedství zasažení obece Dřenice a Třebosice. V těchto obcích táky naši hasiči zasahovali. V sobotu, kdy přijeli ze závodů je hned v zápětí kontaktovali, aby přijeli na pomoc ohroženým domům v Třebosicích.Místní hasiči drželi hlídku celou noc, naši chlapi odjížděli kolem půlnoci. Druhý den se jelo opět do Třebosic, tentokrát zase odvážet již nepotřebné pytle s pískem. Po obědě, jsme byli zavolaní do  Dřenic, kde bylo potřeba odčerpat vodu ze zatopených zahrad.Když jsme přijeli do Dřenic viděli jsme, že tady se nestačilo vniknutí vody do domů nijak zabránit. Přišla nenadále a s velkou silou.Celý zásah končil odpoledne kolem páté hodiny.

Rekonstrukce hasičské zbrojnice 2009

2. května 2010 v 9:51 | Hana Stará
Hasičská zbrojnice, byla v havarijním stavu, kde se propadal strop a tím ohrožoval na životech členy zásahové jednoty, členy SDH a mladé hasiče.Hasičská zbrojnice slouží nejen pro zásahovou jednotku, ale také pro členy SDH kteří mají v "hasičárně" uložen materiál pro nácvik na soutěže (hadice a další ). Starostka OSH Pardubice Marie Stará oslovila Ing. Alenu Páralovou poslankyni parlamentu ČR s žádostí o dotaci na rekonstrukci hasičské zbrojnice ve Starých Jesenčanech. Ing. Alena Páralová se byla osobně přesvědčit o špatném stavu hasičské zbrojnice. Stav hasičské zbrojnice si zdokumentovala a ohodnotila jej jako havarijní .Dotace byla obci Staré Jesenčany přidělena a činila 348 000Kč. Obecní úřad přispěl částkou 84 200. Tato částka byla na rekonstrukci "hasičárny" vyčleněna již čtvrtým rokem na obecním úřadu. Hasiči ve Starých Jesenčanech přispěli na této rekonstrukci svou prací .Dva měsíce víkend co víkend dobrovolně pracovali a "pár " spoluobčanů na její rekonstrukci.Svou prací zhodnotili obecní majetek a odpracovali celkem přes 2000 brigádnických hodin.Naše ženy se také zapojili a to formou připravování obědů a svačin.Podařilo se zrekonstruovat: nová střecha a nový strop, dále nová okna, omítky, kompletní podlaha i s dlažbou, nová vrata Herman, zateplení a fasáda.
14.11.2009 byla na
kolaudaci pozvána ing. Alena Páralová přijede se podívat jak se dotace na rekonstrukci hasičské zbrojnice využila. Dále byli pozvání: starostka OSH Pardubice Marie Stará, starosta okrsku č.3 Aleš Janda, starosta obce Staré Jesenčany ing. Jindřich Hvížďala.
Slavnostní otevření hasičské zbrojnice bylo zahájeno přestřižením pásky. Bylo připraveno občerstvení a nechyběla ani dobrá nálada. Celá akce byla velmi vydařená.


Povodně 2009

1. července 2009 v 10:24 | Verča
Z řad členů SDH Staré Jesenčany vyšel návrh, že pomůžeme postiženým povodněmi na Moravě. Proto jsme kontaktovali starostu obce Vlčice u Jeseníku pana Ing. Josefa Fojtka a krizový štáb Olomouckého kraje. Jelikož materiální pomoc již dostali, pan starosta nás jako hasiče požádal o pomoc rodině tragicky zesnulého velitele dobrovolných hasičů obce Vlčice, 41letého pana Boleslava Staňka, který pomáhal lidem postiženým povodní. Jak již určitě víte z tisku a jiných zpravodajských zdrojů, zaplatil za to svým životem.

V úterý 30.6.2009 proběhla u nás v obci veřejná sbírka. Od 17 do 19 hod. mohli všichni obyvatelé přispět rodinně zesnulého hasiče.

Celkově se vybralo 19. 340 ,- Kč, které budou bankovním převodem poslány na účet OÚ Vlčice, který peníze rodině předá. Od starosty Vlčic jsme dostali i číslo variabilního symbolu, aby bylo jasné, komu jsou peníze určeny.

Děkujeme členům SDH, ale také hlavně všem obyvatelům naší malé vesničky.

SDH Staré Jesenčany a Obecní úřad Staré Jesenčany

Výstava historické a současné hasičské techniky

3. května 2009 v 18:15 | Verča
V sobotu 25.4.2009 na velkém parkovišti ČEZ Arény proběhla výstava historické a současné hasičské techniky.

Součástí akce byla ukázka dovedností malých hasičů z Volče a z Břehů, předvedení starých metod hašení takzvanou koňkou a také simulovaná dopravní nehoda, se kterou si "hravě" poradili pardubičtí profesionálové..

Byla zde také k vidění výstava starých i nových zásahových aut, mezi nimi jsme měli také své zastoupení v podání našeho jesenčanského "stratílka".

I přes malou nehodu jsme si to všichni užili..Pozvánka

16. září 2008 v 13:36 | Verča
Dobrý den, ráda bych Vás pozvala na dětskou požární soutěž O pohár starosty obce Staré Jesenčany, která se koná v sobotu 20.9.2008. Soutěž je pořádána na základě konání posvícení v naši obci. Začátek soutěže je naplánován na 14. hodinu.
Soutěžit budou tyto týmy:SDH Staré Jesenčany "A", SDH Staré Jesenčany "B" - přípravka, SDH Staré Jesenčany - dorost, SDH Jezbořice, SDH Starý Mateřov
Přijďte v hojném počtu podpořit své favority.
Srdečně zvou pořadatelé soutěže.
 
 

Reklama