Prosinec 2010

Festival přípravek v Domažlicích

10. prosince 2010 v 15:22 | Hana |  Závody
17.10.2010 se konal Festival přípravek z celé republiky v Domažlicíh.Naše děti se jí také účastnily.Museli jsme brzy vsávat,ale děti to zvládly skvěle a to i dlouhou cestu. Počasí nám vůbec nepřálo od rána mžilo a byla velká zima, hlavně v Domažlicích.

Po slavnostním nástupu měly přípravky svá vystoupení z různých koutů naší republiky.Poslední vystupovaly naše děti, při jejich ukázce byla čtena charakteristika naší obce a Sboru dobrovolných hasičů Starých Jesenčan. Děti byly skvělé i přez nepřízeň počasí se jim vystoupení povedlo a sklidilo velké ovace. Všichni byly odměněni medailí a soptíkem.
Nástup
P
o obědě jsme se vydali na cestu domů, kterou děti unaveni celou prospaly. Myslím, že je hezké že v Domažlicích vědí jaké máme šikovné děti ve Starých Jesenčanech.Velký dík patří obětavým rodičům, kteří podporují naši práci s nimi a na různé závody nám je dopravují.

Starosta obce našim dětem poděkoval za reprezentaci naší oce krásným hasičským dortíkem
Společné foto

Mikulášská besídka 4.12.2010

10. prosince 2010 v 13:10 | Hana |  Akce
Tento den se pořádala Mikulášska besídka jako každý rok, ale tentokrát byla netradiční.Mladí hasiči společně s vedoucími připravili vystoupení pro všechny děti, rodiče a naše spoluobčané. Nejmenší  hasiči - přípravka si nacvičila taneční vystoupení pod vedením Hedviky Sauerové.Ukázali nám jak se tančí "Čertparáda" a tanec" Houky Kouky ".
Čertí taneček
Starší děti se nenechaly zahanbit a sehrály nám nádhernou pohádku Mrazíka, kterou nacvičily pod vedením Vandy Tlučhořové a Márie Urbanové.Vystoupení se jim náramě povedlo a myslím, že ukázaly jak jsou všestranné, že neumí jen tu "hasičinu".
Děkovačka
Velký dík patří všem, kteří jakkoliv pomáhali připravit toto vystoupení, ať výrobou kostýmů, rekvizit tak i obecnímu úřadu za zapůjčení sálu. Kdo by se chtěl na toto vystoupení podívat, zveme ho 27.12.2010 od 17:00 kdy budou naše děti vystoupení opakovat.Fotky z vystoupení naleznete v galerii a video na stránkách Starých Jesenčan.
Za případné komentáře předem děkujeme.