Srpen 2010

Povodně v okrsku 7.-8.8 2010

11. srpna 2010 v 8:21 | Hana |  Akce
V sobotu 7.8.2010 se nad našim regionem přehnala vlna srážek a přívalových dešťů. Způsobilo neuvěřitelné rozvodnění jindy malých a klidných toků. Nejvíce byli v našem sousedství zasažení obece Dřenice a Třebosice. V těchto obcích táky naši hasiči zasahovali. V sobotu, kdy přijeli ze závodů je hned v zápětí kontaktovali, aby přijeli na pomoc ohroženým domům v Třebosicích.Místní hasiči drželi hlídku celou noc, naši chlapi odjížděli kolem půlnoci. Druhý den se jelo opět do Třebosic, tentokrát zase odvážet již nepotřebné pytle s pískem. Po obědě, jsme byli zavolaní do  Dřenic, kde bylo potřeba odčerpat vodu ze zatopených zahrad.Když jsme přijeli do Dřenic viděli jsme, že tady se nestačilo vniknutí vody do domů nijak zabránit. Přišla nenadále a s velkou silou.Celý zásah končil odpoledne kolem páté hodiny.

125 let SDH Jezbořice

11. srpna 2010 v 8:11 | Hana |  Závody
Okrsková soutěž a oslavy založení SDH Jezbořice.
Oslavy byly zahájeny slavnostním průvodem až k hasičské zbrojnici, kde byla vysvědcena farářem. Počasí nám ale nepřálo a spustil se ohromný déšť. Všichni jsme se přesunuli dolů ke koupališti, kde se celá soutěž konala. První soutěžila naše přípravka, která je v našem okrsku jediná. Naše dětičky předváděli záchranu medvěda z domečku a následné jeho hašení. Všem se ten nápad moc líbil. Podmínky pro soutěžení byly hrozné 10 až 20 cm vody se drželo na hřišti a v tom všechny museli závodit. U plata byla po  pár družstvech bahnitá lázeň. Přesto nám počasí náladu nezkazilo a ženy se umístily v okrsku na 2.místě, muži na 5, místě a děti na 2. 3. a 1 místě přípravka.Ze závodů jsme přijeli spokojení.

děti
Bohužel tím den pro nás nekončila a hned po příjezdu ,jsme odjížděli pomoct na bleskové záplavy do sousedních Třebosic, kde bylo potřeba napytlovat písek a uchránit tak několik domů před vodou. Den pro nás končil až v pozdních nočních hodinách .
Jezboořice