kresní kolo Dolní Roveň

20. července 2010 v 18:50 | Hana |  Závody
Okresním kolem vrcholí hra Plamen pro ročník 2009-2010 a tím se uzavírá. Letos jsme se zůčastnili jen s družstvem mladších žáků a družstvem přípravky. Starších žáci byli jen 4 a tak se přidali k družstvu Jezbořic, kterým jsme tím určitě pomohli. Bohužel u tohoto spotru vypadne jeden z družstva a kvůli jednomu, člověku nemůže závodit celý tým. Na Okresním kole se běhají tyto disciplíny. V pátek začínají starší žáci Požárním útokem CTIF. Je to náročná disciplína a proto jsou ji mladší žáci zproštěni a účastní se jí jen starří. Takže naše děti se jí účastnili, ale za Jezbořice.
1
V sobotu se začalo štafetou dvojic. Čtyřčlená družstva mají jednoho velitele a obě štafety se běží najednou. Započítává se lepší čas.Další disciplínou byla štafeta CTIF, kterou běží 9  závodníků.Je jen jeden pokus. Daší se běžela štafeta 4x60m. Dvě družstva po 4 členech,pokud u této štafety udělá závodník chybu, je pokus neplatný. Běží dvě stafety a počítá se lepší čas.Předposlední disciplínou je běh na 60m s překážkami. Tuto disciplínu běhají závodníci jednotlivě a nění to povinná disciplína do celkového součtu bodů na hodnocení. Poslední disciplínou je požární útok, k terému se také říká "Královská disciplína" Děti mají 2 pokusy, které musí provést do 2 minut. Při prvním pokusu se nám rozpojili hadice "c" ,ale šikovný Petr Blaščík, kterému nikdo nemusí říkat co má dělat, okamžitě zareagoval a hadice běžel spojit. Děti se umístili na 16 místě.