Červenec 2010

Závody Blato

22. července 2010 v 13:50 | Hana |  Závody
Blatský stilčejs 19. června soutěž v Blatě. Celkem bylo na soutěži asi 5 družstev dětí. Muži a ni ženy se závodů nezúčastnili. Počasí se vydařilo a soutěž se obešla bez zranění.

Závody Třebosice

22. července 2010 v 13:40 | Hana |  Závody
O pohár starosty obce Třebosice a Třebosická paralela .12. června 2010
Na soutěž jsme jeli jen s dětmi, bohužel se muži a ženy nedali dohormady, spoustu jich bylo v zaměstnání. Počasí nám přálo a sluníčko svítilo až trošku příliš. Děti byly přhlášené z Jezbořic, Starého Máteřova, Duban, Třebosic a my z Jesenčan.Závodilo se v požárním útoku , kdy byly dva pokusy a pak se ještě běželo paralelně. Na paralele jsme pokořili tým z Jezbořic.

Memoriál Bohuslava Hrachoviny 2010

21. července 2010 v 13:17 | Hana |  Závody
Memoriál Bohuslava Hrachoviny a O pohár starosty obce pro ženy .
Na soutěž byla letos pozvána vzácná návštěva, poslankyně parlamentu ČR Libuše Navrátilová.
Soutěže se účastnilo mnoho družstev z okrsku č.3, ale nejen z něj například Bílé Vchinice.
Na soutěžící se přišlo podívat spousta lidí z naší vesnice a hlavně pan starosta Jiří Koutský a paní Hrachovinová, která tradičně každý rok předává putovní pohár. Děti soutěžily ve všech kategoriích . Přípravka , mladší žáci a starší žáci. Přípravka obsadila první místo a děti se moc líbily i paní poslankyni, říkala , že byla už na mnoho soutěžích, ale ještě nikdy neviděla takto zapálenou malou "hasičskou drobotinu " jako u nás.Děti nakonec obdarovala sušenkami a přidala penízky na nové  proudnice. Moc za to děkujeme.Ženy bohužel neobhájily první místo z minulého roku, ale skončily na druhém místě . Muži se umístili na devátém místě. Byl to krásný den, plný slunce a bohužel i bahna, protože zem byla značně rozmočečná, ale všichni byli stateční a závody se vydařily.

kresní kolo Dolní Roveň

20. července 2010 v 18:50 | Hana |  Závody
Okresním kolem vrcholí hra Plamen pro ročník 2009-2010 a tím se uzavírá. Letos jsme se zůčastnili jen s družstvem mladších žáků a družstvem přípravky. Starších žáci byli jen 4 a tak se přidali k družstvu Jezbořic, kterým jsme tím určitě pomohli. Bohužel u tohoto spotru vypadne jeden z družstva a kvůli jednomu, člověku nemůže závodit celý tým. Na Okresním kole se běhají tyto disciplíny. V pátek začínají starší žáci Požárním útokem CTIF. Je to náročná disciplína a proto jsou ji mladší žáci zproštěni a účastní se jí jen starří. Takže naše děti se jí účastnili, ale za Jezbořice.
1
V sobotu se začalo štafetou dvojic. Čtyřčlená družstva mají jednoho velitele a obě štafety se běží najednou. Započítává se lepší čas.Další disciplínou byla štafeta CTIF, kterou běží 9  závodníků.Je jen jeden pokus. Daší se běžela štafeta 4x60m. Dvě družstva po 4 členech,pokud u této štafety udělá závodník chybu, je pokus neplatný. Běží dvě stafety a počítá se lepší čas.Předposlední disciplínou je běh na 60m s překážkami. Tuto disciplínu běhají závodníci jednotlivě a nění to povinná disciplína do celkového součtu bodů na hodnocení. Poslední disciplínou je požární útok, k terému se také říká "Královská disciplína" Děti mají 2 pokusy, které musí provést do 2 minut. Při prvním pokusu se nám rozpojili hadice "c" ,ale šikovný Petr Blaščík, kterému nikdo nemusí říkat co má dělat, okamžitě zareagoval a hadice běžel spojit. Děti se umístili na 16 místě.
2

Otevírání studánek Třebosice

20. července 2010 v 13:42 | Hana |  Závody
Dalšími závody na které jsme jeli bylo Otevírání studánek v Třebosicíh. Dali jsme dohromady družstvo žen a družstvo dětí . Požární útok není klasický a všichni jsme z toho byli z počátku maličko vykulení. Hadice se musí ze základny vzít a rozkulují se a spojují se ve studánce.Malinko se nám to pletlo čí hadice jsou levého proudu a pravého,ale nakonec jsme to zvládli a dali pokus platný s pěkným časem. Děti odvedly taky skvělou práci a už jsme se mohli připravovat na štafetu v pití. Děti samozřejmě džus a kofolu a dospělí panáka, kofolu, pito a pivo a to v lahvích. Ženy si přivezly domů pohár za první místo, děti skončily 3.

Kuželky

20. července 2010 v 11:26 | Hana |  Závody
kuželky
Zahájení soutěží v okrese Pardubice většinou připadne na soutěž Boj o kuželky v Rohovládové Bělé20.3.2010.
Naše děti poctivě trénovali a na soutěž jeli úplně poprvé.Kuželky nejsou úplně obyčejné , nebyli bychom hasiči, kdybychom nepoužívali hasičské nářadí. Kuželky se shazují hadicí v kotouči a jejím následným rozhozením.  Další disciplínou je ulová štafeta, překážkový vláček, topografické značky. Sice se naše děti neumístili na prvních pozicích,ale není důležité vyhrát, zato zůčastnit se ano.