Květen 2010

Rekonstrukce hasičské zbrojnice 2009

2. května 2010 v 9:51 | Hana Stará |  Akce
Hasičská zbrojnice, byla v havarijním stavu, kde se propadal strop a tím ohrožoval na životech členy zásahové jednoty, členy SDH a mladé hasiče.Hasičská zbrojnice slouží nejen pro zásahovou jednotku, ale také pro členy SDH kteří mají v "hasičárně" uložen materiál pro nácvik na soutěže (hadice a další ). Starostka OSH Pardubice Marie Stará oslovila Ing. Alenu Páralovou poslankyni parlamentu ČR s žádostí o dotaci na rekonstrukci hasičské zbrojnice ve Starých Jesenčanech. Ing. Alena Páralová se byla osobně přesvědčit o špatném stavu hasičské zbrojnice. Stav hasičské zbrojnice si zdokumentovala a ohodnotila jej jako havarijní .Dotace byla obci Staré Jesenčany přidělena a činila 348 000Kč. Obecní úřad přispěl částkou 84 200. Tato částka byla na rekonstrukci "hasičárny" vyčleněna již čtvrtým rokem na obecním úřadu. Hasiči ve Starých Jesenčanech přispěli na této rekonstrukci svou prací .Dva měsíce víkend co víkend dobrovolně pracovali a "pár " spoluobčanů na její rekonstrukci.Svou prací zhodnotili obecní majetek a odpracovali celkem přes 2000 brigádnických hodin.Naše ženy se také zapojili a to formou připravování obědů a svačin.Podařilo se zrekonstruovat: nová střecha a nový strop, dále nová okna, omítky, kompletní podlaha i s dlažbou, nová vrata Herman, zateplení a fasáda.
14.11.2009 byla na
kolaudaci pozvána ing. Alena Páralová přijede se podívat jak se dotace na rekonstrukci hasičské zbrojnice využila. Dále byli pozvání: starostka OSH Pardubice Marie Stará, starosta okrsku č.3 Aleš Janda, starosta obce Staré Jesenčany ing. Jindřich Hvížďala.
Slavnostní otevření hasičské zbrojnice bylo zahájeno přestřižením pásky. Bylo připraveno občerstvení a nechyběla ani dobrá nálada. Celá akce byla velmi vydařená.