Červenec 2009

Povodně 2009

1. července 2009 v 10:24 | Verča |  Akce
Z řad členů SDH Staré Jesenčany vyšel návrh, že pomůžeme postiženým povodněmi na Moravě. Proto jsme kontaktovali starostu obce Vlčice u Jeseníku pana Ing. Josefa Fojtka a krizový štáb Olomouckého kraje. Jelikož materiální pomoc již dostali, pan starosta nás jako hasiče požádal o pomoc rodině tragicky zesnulého velitele dobrovolných hasičů obce Vlčice, 41letého pana Boleslava Staňka, který pomáhal lidem postiženým povodní. Jak již určitě víte z tisku a jiných zpravodajských zdrojů, zaplatil za to svým životem.

V úterý 30.6.2009 proběhla u nás v obci veřejná sbírka. Od 17 do 19 hod. mohli všichni obyvatelé přispět rodinně zesnulého hasiče.

Celkově se vybralo 19. 340 ,- Kč, které budou bankovním převodem poslány na účet OÚ Vlčice, který peníze rodině předá. Od starosty Vlčic jsme dostali i číslo variabilního symbolu, aby bylo jasné, komu jsou peníze určeny.

Děkujeme členům SDH, ale také hlavně všem obyvatelům naší malé vesničky.

SDH Staré Jesenčany a Obecní úřad Staré Jesenčany

Oslavy založení SDH v obci Medlešice

1. července 2009 v 10:12 | Verča |  Závody
SDH Medlešice uspořádala v sobotu 27.6.2009 hasičské závody, které souvisely s oslavami založení místího sboru. My jako tým jsme přislíbili účast, ikdyž jsme ještě do poslední chvíle nevěděli, kdo pojede, nakonec jsme se ženy daly, s podporou dvou mužských, dohromady a zúčastnili jsme se.
Po příjezdu nás, hlavně naší velitelku, zaskočil fakt, že na místě nebylo žádné plato, žádná káď...Říkáte si: "Jak je to možné?" je tu třeba zmínit, že se závody konaly u rybníka, takže jsme veškerou vodu brali odtamtud. To jste měli vidět Lucku, jak s jejím vyděšeným výrazem hleděla na hladinu rybníka, která ji naháněla husí kůži. Protože právě ona, jako naše košařka, se v tom měla máchat

Celé závody proběhli ve duchu her. Závodníci si stoupli ke stolu a po odstartování měli vypít 3 dcl šumivého nápoje. U nás se pila voda, kofola ale také pivo.. Po vypití následovala dlouhá rovinka (tak 250 m) k připravenému náčiní, kde jsme vše sebrali a utíkali s tím, co to šlo. Na trati jsme vše pomalu ale jistě odhazovali a spojovali tak, jak to má býti.

Umístili jsme se už potřetí za sebou na prvním místě. Sranda byla veliká a i po skončení závodů jsme zde zůstali a poseděli.
Tady máte malou ochutnávku v podobě videa z prvního útoku..poslouchejte komentáře slečny v modré helmě..:)


Memoriál Bohuslava Hrachoviny a O pohár starosty obce Staré Jesenčany

1. července 2009 v 9:49 | Verča |  Závody
V sobotu 30.5.2009 proběhly v naší obci tradiční hasičské závody. V mužské kategorii Memoriál Bohuslava Hrachoviny, v kategorii žen O pohár starosty obce a letos na nás vyšlo i pořádání závodů Okrsku č.3. Každý rok nám počásí přálo, ale tento rok byl vyjímkou, byla zima a pršelo. Ovšem i tento fakt některé týmy neodradil.

Každý rok se našich závodů zúčastní mnoho týmů a i letos tomu nebylo jinak. V mužské kategorii soutěžilo 15 týmů a vítězem se stala Čeperka, která svým výborným výkonem obhájila loňské prvenství. Jako největší překvapení celého dne se však staly domácí ženy, které obsadili v konkurenci dalších 2 týmů vynikající první místo, které nikdy za historii závodů ve Starých Jesenčanech neobsadily.
Soutež zde měly také děti. Závodilo se ve třech kategoriích a to starší žáci, mladší žáci a námi oblíbená přípravka. Naše starší žáci obsadili krásné 2. místo, když v tuhém boji podlehli kamarádům z SDH Jezbořice. Ovšem u mladších si to vynahradili..zaslouženě se na 1.místě umístili naši mladší žáci. Naše přípravka byla v kategorii sama. Ikdyž na startu někteří protestovali, po dlouhém přemlouvání vyběhli na trať a to třeba i se svými maminkami, babičkami nebo staršími kamarády..
Za náš okrsek postupují do okresního kola týmy: za muže SDH Třebosice a za ženy SDH Staré Jesenčany.
Vše probíhalo plynule, za což děkuji hlavně všem členům SDH Staré Jesenčany, kteří se starali o celý průběh konání soutěže. Děkuji také sponzorům celé akce a na závěr bych chtěla také poděkovat zejména naší zdravotnici, která byla v permanenci po celou dobu konání závodů...a že těch úrazů bylo...
Ještě jednou všem děkuji a příští rok se těšíme u dalšího ročníku.