Listopad 2008

Plamenům braň, bližního chraň

22. listopadu 2008 v 10:59 | Verča
U příležitosti zasedání představitelů Sboru dobrovolných hasičů došlo dne 15.11.2008 k významné události. Dobrovolným hasičům Pardubicka byl slavnostně předán prapor. Prapor jako symbolika všech hasičů obsahuje symboly soudržnosti a státnosti, nechybí Zelená brána a Kunětická hora, dvě dominanty Pardubicka. Na jedné straně praporu je napsáno: Plamenů braň, bližního chraň - Ke cti svému praporu, na druhé straně je uvedeno Dobrovolní hasiči okresu Pardubice. Prapor bude pečlivě uložen na OSH v Pardubicích a bude symbolizovat práci všech dobrovolných hasičů, od nejstarších a nejzkušenějších až k těm nejmladším.

Z naší obce se zasedání zúčastnila paní Marie Stará, která je starostkou OSH Pardubice, pan Jíří Janda, starosta SDH Staré Jesenčany a Adámek Šejna, který jako nástupce nejmladší generace převzal i se svými kamarády z jiných sborů nový prapor.

Návštěva HZS Pardubice

11. listopadu 2008 v 12:27 | Verča
Bylo úterý 28.10.2008 a pohled z okna nebyl moc příznivý.. na tento den jsme měli pro děti nachystaný výlet do hasičárny Hasičského Záchranného Sboru Pardubice.
Počasí nám moc nepřálo, ale nemohli jsme si přeci nechat ujít tak úžasný zážitek..vidět všechno vybavení, kteří mají opravdový hasiči k dispozici.

Ikdyž v malém počtu, ale přeci jen jsme se vydali směr Pardubice. Tam i zpátky jsme cestovali vlakem..už jen samotná jízda vlakem byla pro některé děti velikým zážitkem..

Všichni jsme plni očekávání dorazili k budově HZS. Zazvonili na zvonek a čekali kdo přijde..
Přišli nám otevřít 2 profesionální hasiči...Na chodbách muselo být naprosté ticho, protože se tam nacházelo to nejdůležitější...dispečinkové středisko celého kraje.

Hned jsme zamířili do garáže, kde jsme si prohlédli všechny zásahové auta a výzbroj, kterou potřebují hasiči k zásahu.

Měli jsme velice příjemného pana průvodce...Děti si mohly ozkoušet helmy, prohlédnout si každé auto skoro až do detailu.. A ukázal nám i jak se jezdí po pravé hasičské tyči..To bylo pro mě samotnou opravdu největším zážitkem z výletu.

Nakonec jsme se koukli do zmiňovaného dispečinkového střediska, kde nám ukázali vše, co zde mají - počítače; velké mapy; vysílačky; hasičské telefony, kterými se mezi sebou dorozumívají..

Poděkovali jsme a vydali se směr vlaková zastávka. Všichni jsme nastoupili do vlaku a s úsměvem na rtu jsme čekali až nám vlak zastaví, přijdeme domů a rodičům povíme, kolik zážitků a hezkých věcí jsme viděli!