Branný závod v obci Voleč

19. října 2008 v 18:26 | Verča |  Závody
V sobotu 18.10.2008 se naše družstva dětí zúčastnily svého prvního branného závodu, který se konal v obci Voleč. Sraz byl v 9:30 hod u hasičárny. Poté co se všechny děti dostavily na určené místo, rozdělili vedoucí kdo s kým pojede.
Po rozdělení míst všichni nastoupili do aut a vydali se směr Voleč. Děti byly plni očekávání, jak vše dopadne. V jejich očích jsme mohli vidět strach, ale i radost....
Jako první na trať vyrazily ti nejmenší..naše družstvo přípravky, které šlo i se svými vedoucími. A jejich úkoly?? Uvázat daný uzel, rozpoznat topografické značky, přelést lano, rozpoznat hasičské přístroje, sestřelit vzduchovkou 3 dřevěné špalíčky a překonat danou traťovou vzdálenost. Všichni, dokonce i členka týmu, která se sádrou na noze od kyčle po kotník a i přes malé zranění jednoho člena, který spadl v lese a odřel si čelo, vše zvládly naši nejmenší s naprostou noblesou. Trať překonali v čase okolo jedné hodiny. Další dvě naše družstva si vedla taky velice pěkně.
A jak naše děti dopadly...??? Starší děti "A" na 17. místě a děti "B" na skvělém 16.místě ze 22 zúčastněných družstev starších dětí. A ti nejmenší se stali vítězi!!! Ano, skončili ve svém prvním startu v tomto závodě na 1. místě.
Všichni se domů vrátili zcela vyčerpáni, ale plni nových zkušeností a dojmů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | E-mail | 17. prosince 2008 v 9:24 | Reagovat

Nádherný den, skvělé počasí ,úžasný závod . děti byly nadšené a já taky . Sama jsem si ¨prošla trasu s naší přípravkou a musím říct ,že terén byl náročný . Konalo se to v lese ve svahu. Spousta napadaného listí a klacků .

Měla bych jen jedinou výtku k tomuto závodu a to výšku lana, myslím si že tentokrát rozhodší měřili nevím podle kterého metru ,ale bylo to prostě moc vysoko . Jinak děti byly nadšení !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama