Říjen 2008

Dálková přeprava vody

19. října 2008 v 18:40 | Verča
Den 19.10.2008 byl stanoven jako den dálkové přepravy vody, která se nyní konala v Obci Mikulovice. Přepravy se zúčastnily všechny sbory našeho okrsku č. 3. Jako první dorazili na místo určení domácí borci z Blata, po nich následovaly sbory Ostřešan, Starých Jesenčan, Starého Máteřova, Duban, Třebosic, Jezbořic, Čepí. I přes některé komplikace všichni vše zvládli. Příští rok se uskuteční tato přeprava u nás v obci.


Branný závod v obci Voleč

19. října 2008 v 18:26 | Verča |  Závody
V sobotu 18.10.2008 se naše družstva dětí zúčastnily svého prvního branného závodu, který se konal v obci Voleč. Sraz byl v 9:30 hod u hasičárny. Poté co se všechny děti dostavily na určené místo, rozdělili vedoucí kdo s kým pojede.
Po rozdělení míst všichni nastoupili do aut a vydali se směr Voleč. Děti byly plni očekávání, jak vše dopadne. V jejich očích jsme mohli vidět strach, ale i radost....
Jako první na trať vyrazily ti nejmenší..naše družstvo přípravky, které šlo i se svými vedoucími. A jejich úkoly?? Uvázat daný uzel, rozpoznat topografické značky, přelést lano, rozpoznat hasičské přístroje, sestřelit vzduchovkou 3 dřevěné špalíčky a překonat danou traťovou vzdálenost. Všichni, dokonce i členka týmu, která se sádrou na noze od kyčle po kotník a i přes malé zranění jednoho člena, který spadl v lese a odřel si čelo, vše zvládly naši nejmenší s naprostou noblesou. Trať překonali v čase okolo jedné hodiny. Další dvě naše družstva si vedla taky velice pěkně.
A jak naše děti dopadly...??? Starší děti "A" na 17. místě a děti "B" na skvělém 16.místě ze 22 zúčastněných družstev starších dětí. A ti nejmenší se stali vítězi!!! Ano, skončili ve svém prvním startu v tomto závodě na 1. místě.
Všichni se domů vrátili zcela vyčerpáni, ale plni nových zkušeností a dojmů.


Branný závod ve Volči

16. října 2008 v 20:05 | Verča |  Závody
V sobotu 18. října 2008 se v obci Voleč uskuteční hasičský branný závod. Jedná se o poslední závod našich malých hasičů v letošní hasičské sezóně..Doufáme, že při svém prvním startu v této disciplíně opět obě naše mužstva obsadí krásná místa...

Náš bojový pokřik...

1. října 2008 v 16:52 | Verča |  Básničky a vtipy o hasičích
My jsme malý žáci,
běháme jak draci.


Na závody jedem,
vítězství přivezem.

Když se nám to nezdaří,
příště se to PODAŘÍ!!!